» Kürtün İlçesi En Büyük Haber Resim Ve Video Portalı

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 930

 • Okunma Sayısı 1658520

 • Kategori Sayısı 5

 • Yorum Sayısı 51

» Aydın, Kürtün?de Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kürtün Kategorisinde Gez
               

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç.Dr. Kemalettin Aydın, muhtarlarla ikinci toplantısını Kürtün ilçesinde yaptı.Geçtiğimiz günlerde Torul ilçesindeki muhtarlarla bürokratları buluşturan Aydın, bu kez Kürtün ilçesindeki köy ve mahalle muhtarları ile toplantı düzenledi.İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Yalçın, Bayındırlık Müdür Yardımcısı Şükrü Bektaş, Çoruh EDAŞ Müessese Müdür Vekili Reşat Artun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Taş, Kürtün İl Genel Meclisi üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güvendi, Özel İdare birim müdürleri ve muhtarların katıldığı toplantı Cumhuriyet İlköğretim Okulu çok amaçlı salonunda yapıldı.


Toplantıda kısa bir değerlendirme yapan Milletvekili Aydın, partisinin adının Adalet olduğunu belirterek, hükümetin iktidar ve muhalefet ayrımı yapmadan iller bankasındaki parayı belediyelere eşit olarak gönderdiğini ifade etti. Bugüne kadar böyle bir şeyin görülmediğini söyleyen Aydın, “Eskiden hangi iktidar varsa onun belediyesine giderdi para. Ama bizim iktidarımızda hiçbir belediye hak edişinden daha az bir pay almıyor.” diye konuştu.


Coğrafyası nedeniyle Kürtün havzasının unutulduğunu ifade eden Aydın, “Unutulmuş gibi olan Kürtünümüz şimdi kurtuluş yolunda hızla ilerliyor. Birkaç yıl işçinde ciddi bir iş hacmi ile Kürtün köy yolları sorunu çözülecektir.” dedi.


Milletvekili Aydın’ın konuşmasının ardından köy ve mahalle muhtarları söz alarak sorunlarını Milletvekili ve bürokratlara ilettiler. Muhtarlar genel manada, yol ve yaylalardaki elektrik sorunları üzerine durdular.


Toplantının son bölümünde söz alan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Yalçın ise Özel İdarelerin hizmet kapısı olduğunu belirterek, “Biz hizmeti şeref olarak görüyoruz ve hizmeti getirmekten de şeref duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Sorunlarınızı yakından takip ediyoruz. Çok güzel hizmetler yapıldı. Bundan 3-4 yıl önce Kürtün’de yoldan bahsetmek bile söz konusu değildi. Ama şuanda hiç değilse grup yolları yol haline geldi. Şuanda mahalle yollarını konuşmaktayız. Hizmetlerimiz devam ediyor. Sorunlarımızı biliyoruz. Biz her köyümüzü şehir konumuna getirmek için mücadele ediyoruz.” dedi.  iha

 

ihaEtiket : Aydın, Kürtünde, Muhtarlarla, Araya, Geldi,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : DoGuKaN | Kategori : Kürtün | Tarih : 14.08.2009 17:02:46 | Hit : 1433 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2oo6-2o10 © Copyright Kurtun.Com Gümüşhane Kürtün Portal
SiteMap | © C.C.P.