» Kürtün İlçesi En Büyük Haber Resim Ve Video Portalı

  • Facebook Hesabınız İle Sitemize Hızlı Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz
  • Veya Bilgilerinizi Kendiniz Girerek Üye Olup Giriş Yapabilirsiniz

» Haber Kategorileri

» Hit Haberler

» Son Haber Yorumları

» Haber İstatistikleri

 • Haber Sayısı 930

 • Okunma Sayısı 1660597

 • Kategori Sayısı 5

 • Yorum Sayısı 51

» Kürtün’de acı bekleyiş sürüyor

Bookmark and Share
 • Beğenenler (0) Beğenmeyenler (0) Toplam (0)
   Beğenenler & Beğenmeyenler
Beğen Beğenme
Kürtün Kategorisinde Gez
               

Kürtün barajına sürüklenen iş makinesi operatörü Ekrem Şayık’ı arama çalışmalarından üçüncü günde de sonuç alınamadı. Samsun AFAD ve JÖAK ekipleri de geliyor.


Kürtün barajına sürüklenen iş makinesi operatörü Ekrem Şayık’ı arama çalışmalarından üçüncü günde de sonuç alınamadı.

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün Beldesinde iş makinesiyle menfez temizliği yaptığı sırada ani su baskını sonucu Kürtün Barajına sürüklenerek kaybolan operatör Ekrem Şayık’ı arama çalışmaları devam ediyor.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Rize İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 5 dalgıç, Trabzon’dan gelen 5 özel dalgıç ve Erzurum’dan gelen İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı 5 dalgıç olmak üzere 15 dalgıçla yapılan çalışmalardan bir sonuç çıkmadı.

SAMSUN AFAD VE JÖAK EKİPLERİ DE GELİYOR

"Sonar" gibi ileri teknoloji ürünlerinin de kullanıldığı arama çalışmalarını beraberinde İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, Kürtün Kaymakam Vekili Torul Kaymakamı Recai Karal ve Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat ile denetleyen Vali Yavuz, yarın sabah saatlerinde çalışmaların yeniden başlayacağını, mevcut ekiplere Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden 5 dalgıç ile Ankara’dan Jandarma Genel Komutanlığı, Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) uzmanlarından oluşan 12 kişilik uzman ekibin çalışmaya dahil olacağını söyledi.

"TEKNİK CİHAZLARLA BARAJI TARIYORUZ"

Bu konuda uzman olan ve yer altı arama kurtarma ile iştigal eden özel bir firma ile de temasa geçildiğini ve onların da yer altı cihazıyla bir nevi sonar araması yapmak suretiyle çalışmalara katkı sağladığını ifade eden Vali Yavuz, "Bütün gücümüzü, bütün imkanlarımızı kullanıyoruz. Netice alacağımızı ümit ediyorum. Su altında en büyük sıkıntımız bulanıklık. Görüş mesafesi neredeyse bir metre. Arkadaşlarımız fiziki temas yapmak suretiyle arama yaptıklarını söylediler. Su altının bulanık olması nedeniyle teknik cihaz kullanımı gerekti. Bu nedenle özel bir firmaya ait ve daha önce bu konuda deneyimi olan ekip teknik cihazla arama çalışması yapıyor. Onun gösterdiği istikamet doğrultusunda arkadaşlarımız dalmak suretiyle arama yapacaklar. Bu yönüyle de teknik imkanları sonuna kadar kullanacağız. Biraz zaman gerekiyor. Çünkü aşırı bulanıklık ve aşırı soğuk nedeniyle kendilerinin de güvenlikleri söz konusu." dedi.

"EN BÜYÜK KORKUMUZ TOPRAĞIN ALTINDA KALMIŞ OLMASI"

Bölgenin yer altı haritası başta olmak üzere her şey mevcut olduğunu, menfezden aşırı bir su boşalımı olduğu için birikinti ve balçık oluştuğunu dile getiren Vali Yavuz, Şayık’ın eğer toprak altında kaldıysa işlerinin biraz daha zorlaştığını ve en büyük korkularının da o olduğunu söyledi.

"GEREKİRSE BARAJI BİLE BOŞALTIRIZ"

Ekrem Şayık’ın diyaliz hastası babası Teyfik Şayık ile annesi Zülfi ve eşi Eda Şayık’ı da ziyaret ederek teselli etmeye çalışan Vali Yavuz, Ekrem Şayık’ın bulunması için her türlü imkanın seferber edildiğini, gerekirse baraj suyunun bile boşaltılabileceğini söyledi.

Kaynak: http://www.gumushane.gen.trEtiket : Kürtünde, bekleyiş, sürüyor,
HABER BİLGİLERİ
Ekleyen : kürtün Admin | Kategori : Kürtün | Tarih : 12.02.2015 18:05:04 | Hit : 2513 | Yorum : 0

» Haber Yorumları

HABER YORUM YAZ

 

» Copyright

2oo6-2o10 © Copyright Kurtun.Com Gümüşhane Kürtün Portal
SiteMap | © C.C.P.